ExPhO – командна олімпіада з фізичного експерименту

Командна олімпіада з експерименту – це командне змагання, які щороку проходять на базі КНУ імені Тараса Шевченка за підтримки Інституту теоретичної фізики ім. М. М. Боголюбова.

 

 

Реєстрація на IX командну олімпіаду з експерименту ExPhO 2019 
12 жовтня 2019 року

У олімпіаді приймають участь команди, що складаються з 6-8 учнів 7-11 класів. Учні мають з 5 годин розв’язати 6 експериментальних задач на різні теми з курсу фізики. При цьому вони можуть користуватися будь-чим, проте їм заборонено просити допомоги у вчителів та керівників команд. Також команди можуть консультуватися з організаторами та членами журі. Після цього учасники мають захистити свої розв’язки. Захист відбувається наступним чином:

– До команди у кабінет заходить колегія, яка перевіряє певну задачу (2-3 людини).

– Один чи два учасники команди впродовж 10 хвилин мають відзвітувати, як вони розв’язували цю задачу: яке явище треба було дослідити, які експерименти провели, як обробляли результати, як це явище можна описати теоретично.

– Члени журі задають питання по задачі, акцентуючи увагу на незрозумілі моменти у доповіді, аналізуючи, чи правильно команда описала явище. Відбувається полеміка між командою та журі.

– Члени журі виставляють оцінки по 100-бальній шкалі.

Усього захист однієї задачі триває півгодини. Після цього до команди заходить колегія по іншій задачі і процес повторюється. Порядок захисту задач випадковий. До колегії журі входять студенти, випускники, викладачі київських вишів.

Регламент олімпіади

Матеріали для підготовки

ExPhO 2019

Матеріали олімпіад