Регламент командної олімпіади з експерименту

У олімпіаді можуть приймати участь команди, що складаються з 6-8 учнів 8-11 класів. Число учнів 8 класу обмежено 6 людьми. Про час та місце проведення командам буде повідомлено напередодні змагань.

У день заходу командам треба з’явитися за 15 хв до відкриття, аби підтвердити свою присутність. У разі запізнення керівник команди має повідомити організаторів до початку змагань. На оргзустрічі організатори та члени журі проводять інструктаж з використання обладнання, роблять зауваження з приводу регламенту та відповідають на запитання організаційного характеру та за умовами задач. Після перевірки наявності команд, визначається порядок в якому команда доповідатиме задачі та часи доповідей. Аудиторії в яких команди працюватимуть визначаються жеребкуванням.

Командам буде запропоновано 5-6 експериментальних задач, на розв’язання яких виділяється 5 годин. Дозволяється використання комп’ютерів (для обробки даних, для презентацій) та допоміжних засобів інформації, проте члени журі мають право запитати в вас пояснити будь-який використаний факт.

Учасники можуть вільно задавати будь-які питання членам журі, без гарантій відповідей на них. Запитання можна буде поставити або час від часу відвідуючому вас члену журі, або в кімнаті журі. Список обладнання для задач є загальним для всіх задач. Власне обладнання використовувати дозволяється лише з дозволу журі. У випадку поломки обладнання, несправного обладнання, або інших форс-мажорів команда має негайно проінформувати журі.

Після завершення 5 годин до команд заходять колегії суддів, які оцінюють певну задачу. Команда доповідає свій розв’язок, після чого відповідає на питання журі. Для оцінювання кожної задачі до кожної команди приходитиме два члена журі

Процедура доповіді (30 хв):

  1. Презентація результатів (10 хв). Члени журі можуть розширити за власним бажанням цей часовий проміжок. Доповідати мають 1-2 людини.  Проте організатори наполегливо радять переносити більшу частину на загальну дискусію, а в цій частині надайте тільки основні результати.
  2. Запитання журі доповідачам (5 хв)
  3. Загальне обговорення (решта часу). Починається з доповнень доповідачів і команди і переходить в конструктивну дискусію. Член журі має право завчасно завершити дискусію, якщо вирішить, що конструктивна дискусія вичерпалась.
  4. Оцінювання. Кожен член журі ставить окрему оцінку від 0 до 100 балів. Від оцінок журі береться середнє арифметичне. Члени журі має обґрунтувати свою оцінку за вимогою команди та продемонструвати затверджені критерії оцінювання.

Після завершення захисту останньої задачі команди повертаються на місце оргзустрічі для оголошення результатів.