ExPhO-2016: задачі

I

Обладнання: Мильний розчин, дріт, плоскогубці, міліметровий папір або лінійка.

Завдання: Якщо зловити мильну бульбашку двома кільцями для надування бульбашок, то її можна буде розтягувати. Оцінити форму та максимальну довжину деформованої бульбашки. Як ці величини залежать від розміру бульбашки та кілець?

II

Обладнання: Чорний ящик, мультиметр, джерело струму.

Завдання: Є чорний ящик. Визначити схему всередині, не відкриваючи його.

III

Обладнання: Смужка сміттєвого пакету, пуста пластикова пляшка, пляшка з водою, лінійка, клейка стрічка, міліметровий папір.

Завдання: Дослідити залежність розтягу смужки сміттєвого пакету від навантаження. Визначити критичне видовження, за якого ще виконується закон Гука. Дослідити процес навантаження і розвантаження смужки.

IV

Обладнання: Пластилін, лінійка.

Завдання: Побудувати зі шматка пластиліну вежу максимальної висоти.

V

Обладнання: Пластикова пляшка з піском, намистини різних діаметрів, нитки.

Завдання: Якщо взяти коробку із сипким матеріалом, вкинути всередину кілька намистин і трясти коробку, то згодом вони «випливуть» нагору. Оцінити, скільки разів для цього треба струснути коробку. Як це число може залежати від розмірів намистин?

VI

Обладнання: Мультиметр (без функції виміру ємності), харчова плівка, фольга, конденсатор, резистор, джерело струму із задачі 2, дріт.

Завдання: З наданих матеріалів зробити конденсатор з якомога більшою та стабільнішою ємністю та виміряти її з найбільшою точністю.
Зауваження: спосіб вимірювання ємності в задачі №6 є задачею підвищеної складності, яка вимагає одночасно творчого складу розуму та інтуїтивного розуміння перехідних процесів в електричних колах. Якщо вам вдалося придумати спосіб – ви молодці. Про всяк випадок, якщо натхнення не приходить, ми не хочемо, щоб ви втратили можливість контролювати вирішення конструювальної частини задачі. Тому передбачена наступна можливість: ви можете отримати інструкцію з вимірювання ємності, але максимум балів за задачу зменшиться вдвічі.


Час підготовки – 5 годин. Команди можуть використовувати комп’ютери для підрахунку результатів експериментів і для більш зручного їх представлення жюрі. Дозволяється використовувати обладнання одних задач в інших.

У випадку поламки обладнання командою, заміна не гарантується. Прохання залишати невикористане обладнання на робочих місцях.

Зі всіх додаткових питань – звертайтеся до організаторів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *